Tipy pro správný výběr zdravého lůžka

TIPY PRO SPRÁVNÝ VÝBĚR ZDRAVÉHO LŮŽKA

Optimální lůžko musí být složeno z kvalitní matrace a z lamelového roštu. Tato kombinace nejlépe udržuje páteř v přirozené poloze. Lamelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitejší součástí lůžka. Kromě správné polohy páteře je pro zdravé a kvalitní spaní důležitá rovněž cirkulace vzduchu. Použití roštu zároveň prodlužuje životnost matrací.

Široká škála materiálů nabízí velký výběr matrace pro každého. Použité materiály: PUR pěny, HR studené pěny, tzv. „líné“ VISCO pěny, latexové pěny, Bonell pružinová a taštičková jádra (popis jednotlivých materiálů níž). Momentální světovou novinkou jsou luxusní matrace z CELLPUR pěn v řadě Cellpur collection. Rozdílné vlastnosti pěn a jejich kombinace také určují přednosti jednotlivých matrací. Řada matrací ŘEŠETO je vyrobena z kvalitních antibakteriálních pěn. Antibakteriální pěna dokáže eliminovat výskyt bakterií a má vynikající odolnost proti vzniku plísní a hub. Velice kvalitní a neustále zdokonalované materiály používané při výrobě matrací využívají poznatků z anatomie a potřeb lidského těla.

Pro výběr správné matrace a roštu doporučujeme navštívit kamenné prodejny, kde vám proškolení prodejci pomohou s výběrem té nejvhodnější matrace. Podívejte se na aktuální seznam našich prodejců a s důvěrou je oslovte. Výběru matrací doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost.

Matrace jsou rozděleny dle váhových kategorií a do 5 stupňů tvrdosti matrace. Přičemž tvrdost 1 je brána jako nejměkčí a 5 je nejtužší variantou.

Potahy na matrace lze vybírat z několika funkčních typů. Všechny potahové materiály splňují nejnáročnější požadavky uživatelů. Potahy jsou pratelné na 60-90 °C dle typu potahu, díky tomu se zvyšuje hygiena lůžka. Potahy jsou podrobně popsány v sekci SORTIMENT, podsekce POTAHY.

Matrace do dvoulůžek doporučujeme volit dvě samostatné matrace. Matrace lze pak samostatně polohovat, dále nabízí možnost výběru vhodné strany pro potřeby každého uživatele, lepší manipulaci pri otáčení matrace, jednodušší manipulaci s potahem a zamezení rušivého pohybu pri otáčení partnera.

Matrace označené logem Zdravotní matrace prošly důkladnými zkouškami a byl na ně vydán certifikát Klinické hodnocení zdravotnického prostředku ve Fakultní nemocnici Brno.
Pěnové matrace musí být uloženy na kvalitním lamelovém roštu. Pružinové a taštičkové matrace lze uložit na pevný odvětrávaný podklad. Laťkové rošty nesmí mít větší mezery mezi laťkami než 40 mm, jinak může docházet k deformaci matrace.

Matraci se doporučuje vyměnit každých 5 – 7 let z ergonomických a také hygienických důvodů.
Matrace vyrábíme ve všech typizovaných i atypických rozměrech.
Na matraci se nevyplatí šetřit. Investujte do koupě kvalitní matrace a vaše záda to pocítí.
Ceny uvedené u matrací platí do rozměru 90 x 200 cm (atypické rozměry do šíře 90 cm a délky 200 cm jsou bez příplatku). Ceny k ostatním rozměrům žádejte u svého prodejce.
Všechny produkty firmy D.P.V. nesou známku Český výrobek.