Sortiment

Matrace do postele

Matrace jsou nezbytnou součástí postele. Jejich správným výběrem můžete zlepšit váš spánek, relaxaci a absolutní regeneraci.
Při výrobě matrací jsou využívány velice kvalitní a neustále zdokonalované materiály. Vychází se z poznatků z anatomie a potřeb lidského těla. Vybrat si můžete z několika druhů matrací.

Většinu matrací máme zdokonalenou inovativní technologií ŘEŠETO – tj. děrování jádra, díky čemu je matrace dokonale průdušná, maximálně hygienická. Děrování navíc vytváří zóny na matraci, které zvyšují komfort spaní. Díky proděravění matrací technologií ŘEŠETO se výrazně prodlužuje životnost matrací. Každý zákazník si matraci vybírá dle podkladu, na který matraci položí (tzn. lamelový rošt, pevný podklad s odvětráním nebo laťkový rošt), dále se bere ohled na nosnost matrace, materiálové složení, výšku matrace, její tuhost a v neposledné řadě taky samozřejmě cena, kterou jsme ochotni do matrace investovat.

Pro pěnové a latexové matrace je vhodný lamelový rošt, naopak pro matrace pružinové nebo taštičkové je lepší pevný podklad s odvětráním nebo rošt laťkový.
U každé matrace je napsaná její nosnost, která by se rozhodně neměla překročit, aby nedošlo k poškození matrace.

Materiálů, ze kterých se vyrábí matrace je v dnešní době velká spousta. Podle použitého materiálu matrace dělíme na:

 • pěnové matrace
 • latexové matrace
 • pružinové matrace
 • dětské matrace

Novinkou ve světě pěnových matrací jsou antibakteriální pěny, které jsou upraveny speciální technologií tak, aby eliminovali vznik roztočí, hub a plísní. Mohou být doplněny o pěnu s obsahem stříbrných mikročástic, díky této unikátní kombinaci pěn je matrace ve výsledku vysoce hygienická.

Postele z masivu

Kvalitní masivní dřevo používané k výrobě postelí DPV přinese komfort i těm nejnáročnějším zákazníkům. Postele jsou vyrobeny z masivního 4cm celorostlého buku. Postele firmy DPV mají jednoduchý, nadčasový a elegantní design. Všechny postele kromě SARAH, DITTA a LUNNA jsou v nabídce s nízkým i vysokým nožním čelem. Postele z masivu vám dokážeme přizpůsobit na míru dle vašich požadavků – prodloužit, zvýšit, rozšířit, znížit. Dokážeme pro vás vyrobit zakulacené hrany u čela postelí. Dle potřeby úložného prostoru si můžete zvolit mezi standardním úložným prostorem, zásuvkou pod postel nebo celoboxem – tzn. protažení bočnic a čela postele až na zem, díky čemu vznikne hluboký úložný prostor.

Prohlédněte si naši nabídku postelí.

Potahy

Každé jádro matrace je opatřeno separační tkaninou pro lepší manipulaci při povlíkání potahu po vyprání a kvalitním potahem. Všechny potahy jsou snímatelné a pratelné, navíc opatřené dělitelným zipem. Díky možnosti rozdělit potah na dvě části sa nabízí možnost lepší manipulace s potahem a taky snažší praní. Můžete si vyprat půlku potahu, spát na druhé straně matrace a po vysušení první půlky potahu, dát prát druhou. Nabízíme i potah na dětské matrace, který má hravý design.

Firma DPV nabízí několik druhů potahů:

 • Potah ACTIPRO – tento potah je určen hlavně pro alergiky, díky probiotickým kulturám, které obsahuje účinně bojuje proti roztočům
 • Potah INTENSE – tento potah zbavuje tělo statického napětí
 • Potah ATLANTIS – je vyrobený ze 100% polyesteru, který se ve srovnání s bavlnou snadno udržuje, je pratelný při vysokých teplotách. Navíc obsahuje mikročástice, které neutralizují nepříjemný zápach.
 • Potah DRY FAST ARGENTUM – tento potah je opatřen chladící technologií a skvěle dokáže regulovat vlhkost
 • Potah ORGANIC COTTON – potah vyroben z biologicky pěstované bavlny, bez chemických přísad, vhodný zejména pro alergiky
 • Potah TENCEL – potah dokáže příjmout o 50% víc vlhkosti než bavlna, vlhkost je vedena přímo do středu vlákna, díky čemu nevzniká mokrá skvrna. Potah je ideální volbou pro lidi s citlivou kůží
 • Potah FROTÉ a ÚPLET – akční potahy, kde hlavní důraz se klade na cenu
 • Potah ALOE VERA – potah s příměsí léčivé Aloe vera má příznivý vlyv na pokožku
 • Potah BIORYTMUS – přírodní minerály obsažené v potahu mají příznivý vliv na organismus a snižují hladinu stresu

Prohlédněte si naši nabídku potahů.

Rošty do postele

Lamelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitější součástí lůžka. Kromě správné polohy páteře je pro zdravé a kvalitní spaní důležitá rovněž cirkulace vzduchu. Použití roštu zároveň prodlužuje životnost matrací právě díky dokonalému odvětrání.

Lamely jsou uloženy ve výkyvných gumových pouzdrech. Nabízíme lamelové rošty pevné, polohovací ručně, motorové s drátovým nebo bezdrátovým ovládáním. Dále je možnost si vybrat lamelový rošt podle přístupu do úložného prostoru na rošty, které jsou vyklápěcí od noh, nebo z boku postele. Lamelové rošty se doporučují pro uložení pěnových a latexových matrací. Pod pružinové a taštičkové matrace není lamelový rošt vhodná volba.

Prohlédněte si naši nabídku roštů.

Krycí matrace

Krycí matrace slouží pro zpříjemnění povrchu již nevyhovující či tvrdé matrace. Dodává matraci větší komfort a poskytne lepší oporu páteře. Krycí matrace prodáváme z různých materiálů. Nejprodávanější je krycí matrace z Visco pěny, která slouží pro změkčení povrchu. Novinkou je krycí matrace Silver topper – která je vyrobena z pěny s obsahem stříbra, díky čemu má skvělé antibakteriální účinky. Všechny krycí matrace v naši nabídce jsou navíc upraveny technologií ŘEŠETO, díky které je krycí matrace prodyšnější a hygieničtější.

Prohlédněte si naši nabídku krycích matrací.

Polštáře

Zdravotní anatomické polštáře z VISCO pěn se teplem a tlakem vašeho těla dokonale přizpůsobí křivkám krku a hlavy. Všechny polštáře jsou opatřeny snímatelným, pratelným potahem pro snadnou a hygienickou údržbu. Používáním anatomického polštáře si zajistíte dokonalou oporu pro krční páteř. Anatomické polštáře se rozlišují podle použitých materiálů pro jejich výrobu.

Máme polštáře, které jsou vyrobeny pouze z VISCO pěny, dále anatomické polštáře, které jsou vyztuženy HR studenou pěnou pro lepší oporu, nebo pak polštář, který je vyrobeny z VISCO pěn dvou různých tuhostí. Anatomický polštář doporučujeme používat převážně lidem, kteří mají problémy s krční páteří, nebo těm, kdo těmto problémům chce předejít.

Prohlédněte si naši nabídku polštářů.

Doplňky do ložnice

Ložnice se bez nočních stolků nebo funkčních poliček prostě neobejde. Všechny noční stolky a poličky nabízíme ve všech odstínech k postelím. Noční stolky jsou na výběr buď z masivu, nebo z kombinace dýhy a masivu. Dle Vašich potřeb si můžete vybrat noční stolek s jednou nebo dvěma zásuvkami. V případě, že není u postele dostatek místa pro noční stolek, skvěle ho nahradí závěsná police. Závěsnou polici máme na výběr buď hranatou nebo zakulacenou a vyrábí se taky ze 4cm masivu.

Poslední dobou jsou vedle skříní oblíbené i komody, které nabídnou spoustu úložného prostoru,přičemž ponechají interiéru jeho vzdušnost. Všechny komody, stejně jako noční stolky a závěsné police vyrábíme ve 12 odstínech moření a v různém provedení.
Dále v naši nabídce najdete zásuvku pod postel, která může sloužit jako úložný prostor anebo přidáním matrace jako lůžko navíc.

Prohlédněte si naši nabídku doplňků do ložnice.